Ułatwienia dostępu

Do 10 listopada przyjmujemy oświadczenia właścicieli mieszkań oraz wspólnot mieszkaniowych od 3 do 7 lokali mieszkalnych chętnych do skorzystania z programu „Ciepłe Mieszkanie”

Urząd Gminy Brzeżno przyjmuje oświadczenia od właścicieli lokali mieszkalnych znajdujących się w budynkach wielorodzinnych, najemców lokali socjalnych oraz wspólnot mieszkaniowych od 3 do 7 lokali mieszkalnych na terenie Gminy Brzeżno, w celu oszacowania liczby osób zainteresowanych udziałem w programie.

Nabór właściwych wniosków o dofinansowanie z programu „Ciepłe Mieszkanie” nastąpi w przypadku i po otrzymaniu przez Gminę Brzeżno dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Kto może skorzystać z dotacji w programie pt. Ciepłe mieszkanie?

Adresatami rządowego programu pt. „Ciepłe mieszkanie”, którego obsługą zajmuje się Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska (NFOŚ), są właściciele mieszkań w budynkach wielorodzinnych, najemcy mieszkań komunalnych oraz wspólnoty posiadające od 3 do 7 lokali mieszkalnych, posiadających źródło ciepła na paliwo stałe takie jak m.in. węgiel i drewno.

Na co można wydać te pieniądze?

Dotacje przyznawane są na wymianę źródeł ciepła na paliwa stałe na bardziej ekologiczne rozwiązania takie jak m.in. pompy ciepła, ogrzewanie elektryczne, piece gazowe, kotły na pellet drzewny o podwyższonym standardzie, czy też na podłączenie się do sieci ciepłowniczej. Ich wysokość zależy od wysokości dochodów wnioskodawców i kształtuje się na poziomie od 30 do 90 procent poniesionych kosztów na powyższe inwestycje. Oprócz tego, wnioskodawcy mogą sięgnąć po dodatkowe pieniądze na modernizację instalacji ciepłej wody użytkowej, montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła oraz na wymianę okien i drzwi w swoich lokalach.

Trzeba zgłosić się do urzędu

Miejscowi urzędnicy sondują obecnie zapotrzebowanie mieszkańców na dotacje z programu pt. Ciepłe mieszkanie. – Osoby zainteresowane programem, chcące złożyć wstępną deklarację udziału w programie prosimy o składanie oświadczeń w Urzędzie Gminy Brzeżno (pok. 11) lub na adres e-mail: sekretariat@gmina.brzezno.pl

Zastrzegamy jednocześnie iż Uruchomienie programu w Gminie Brzeżno, a tym samym wypłata dotacji, zależy od pozytywnej oceny wniosku przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i zawarcia porozumienia z gminą.

Szczegółowe informacje dotyczące programu „Ciepłe Mieszkanie” można znaleźć pod linkiem: https://czystepowietrze.gov.pl/cieple-mieszkanie/

Możesz również polubić…