Ułatwienia dostępu

Pole elektromagnetyczne – ulotka informacyjna

Szanowni Państwo,  

W ostatnich miesiącach zauważyć możemy postępująca falę dezinformacji, związaną z rozwojem w Polsce kolejnych generacji sieci komórkowej. Coraz częściej obserwujemy akcje podżegania do agresji skierowanej przeciwko infrastrukturze telekomunikacyjnej, od której często zależy zdrowie lub nawet życie obywateli. Widzimy też coraz więcej „fake news’ów”, wykorzystujących niewiedzę lub niedoinformowanie. Tego typu fałszywe informacje trafiają często na podatny grunt szczególnie w trudnym dla całego świata czasie pandemii. Bierna postawa wobec takich czynów może prowadzić do zakłócenia sprawnego działania służb ratunkowych, opóźnień w pracy karetek ratunkowych, policji czy straży pożarnej.
W związku z tym autorzy bloga „Na fali nauki” przygotowali pod patronatem Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji materiały edukacyjne, które w przystępny sposób tłumaczą zagadnienia rozwoju sieci komórkowej, pola elektromagnetycznego i jego wpływu na otaczający nas świat.
Serdecznie zachęcamy do zapoznania się oraz przekazania tych materiałów dalej – urzędnikom i mieszkańcom zainteresowanym sprawami infrastrukturalnymi i procesem inwestycyjnym, radnym w Państwa miejscowości, nauczycielom i mieszkańcom. Jesteśmy przekonani, że pomogą odpowiedzieć na wiele nurtujących pytań i rozwiać wątpliwości co do oddziaływania pola elektromagnetycznego, wykorzystywanego nie tylko w telekomunikacji, ale i po prostu w naszym codziennym życiu.

Możesz również polubić…