Ułatwienia dostępu

Policja ostrzega!

Apelujemy o rozwagę przy zakupach oraz sprzedaży za pomocą portali ogłoszeniowych

Dzisiejsze zakupy przeniosły się do internetu. Zwłaszcza osoby młode śledzą aukcje i w ten sposób sprzedają różne przedmioty na różnych portalach ogłoszeniowych. Niestety oszuści również tutaj działają i wykorzystują każdą sposobność by się wzbogacić.

Przede wszystkim nie dajmy się zwieść okazji i szybkiemu zarobkowi. Warto również poświęcić kilka chwil i przeczytać na portalu wskazówki jak bezpiecznie kupować i sprzedawać. Każda z takich stron ostrzega, co powinno wzmóc naszą uwagę i jak chronić swoje dane wrażliwe i pieniądze. Lepiej stracić dwie niepewne okazje, niż raz dać się oszukać.

Zawsze przed dokonaniem transakcji upewnijmy się, że korzystamy bezpośrednio z prawdziwego serwisu i nie klikajmy w linki otrzymane w wiadomościach od innych użytkowników. Sprawcy, wykorzystując łatwowierność i brak ostrożności sprzedawców, a także kupujących umiejętnie kierując rozmową, doprowadzają do przejęcia konta, a następnie wypłacenia z niego pieniędzy.

Sposób działania oszustów jest prosty. Kontaktują się za pomocą jednego z komunikatorów z osobami chcącymi sprzedać różnego rodzaju przedmioty za pomocą portalu internetowego. Podczas rozmowy oferują chęć zakupu przedmiotu, a także informują, że zamówią poprzez portal aukcyjny firmę kurierską. Do tego typu transakcji potrzebny jest tylko adres aukcji. Po wysłaniu tych informacji otrzymujemy link przy użyciu którego potwierdzamy zawarcie umowy i zamówienie kuriera. Po wypełnieniu formularza zostajemy przekierowani na kolejną stronę, na której podajemy dane z karty płatniczej. Zgodnie z informacjami w ten sposób będziemy mogli pobrać pieniądze za sprzedawany przedmiot.

Oszust, działając w ten sposób, wykorzystuje fakt, że weszliśmy w podanego przez niego linka i po otrzymaniu niezbędnych informacji jest w stanie „wyczyścić” nasze konto.

Czytaj więcej na: https://swidwin.policja.gov.pl/zsd/dzialania-policji/aktu/43678,Apelujemy-o-rozwage-przy-zakupach-oraz-sprzedazy-za-pomoca-portali-ogloszeniowyc.html

Możesz również polubić…