Ułatwienia dostępu

SPOTKANIE MIKOŁAJKOWE W CENTRUM KULTURY W BRZEŻNIE

Grudzień jest miesiącem szczególnym dla wielu z nas. Wypełniony oczekiwaniem, świąteczną atmosferą i ciepłem serc. Ta magiczna aura 6 grudnia zagościła w Centrum Kultury w Brzeżnie. Dzięki pracy wielu osób, zorganizowane zostało dla dzieci spotkanie ze Świętym Mikołajem. Poświęcony czas na przygotowania sprawił, że ten dzień stał się wyjątkowy. Światło lampek, wykonanych dekoracji, przystrojonych choinek, przygotowanie tronu dla Świętego Mikołaja spowodowało, że mogliśmy choć na chwilę poczuć magię, zbliżających się już świąt Bożego Narodzenia.

               Spotkanie mikołajkowe rozpoczął Wójt Gminy Brzeżno Sławomir Koruc życząc zarówno dzieciom jak i rodzicom wspaniałej zabawy a organizatorom: Centrum Kultury w Brzeżnie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeżnie, Radzie Sołeckiej w Brzeżnie, Kołu LOK „Sokół” w Brzeżnie, PZW „Rekin” w Brzeżnie, Leśniczemu w Brzeżnie oraz rodzicom złożył podziękowania za wspaniałą inicjatywę i organizację. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i rodziców, ze względu na obowiązujący reżim sanitarny została podzielona na dwie grupy wiekowe. W programie zabawy mikołajkowej nim nastąpił moment odwiedzin długo oczekiwanego gościa, dzieci wysłuchały listu od Świętego Mikołaja, nauczyły się piosenki na jego powitanie, odpowiedziały poprawnie na wszystkie zagadki oraz wspólnie z rodzicami ubrali choinkę. Tego dnia nie mogło oczywiście zabraknąć Świętego Mikołaja. Przybył do nas w szczególny sposób – wozem strażackim. Było wiele radości i okrzyków, kiedy przekroczył próg Centrum Kultury. Dzieci wspólnie zaśpiewały dla niego piosenkę i z nim zatańczyły, po czym nastąpił długo oczekiwany moment wręczania prezentów. Wszystkie dzieci stanęły na wysokości zadania, każde z nich w szczególny sposób podziękowało za otrzymaną paczkę. Wszyscy bawili się doskonale o czym świadczyły uśmiechy na buziach i bardzo dobry humor.

                Dziękuję za wspólne zaangażowanie w organizację imprezy. Myślę, że o to w tym właśnie chodzi, żeby czuć radość ze wspólnego działania a uśmiechy i radość dzieci to dla nas najlepsza nagroda.

Ewa Dmytryk

Dyrektor Centrum Kultury

Możesz również polubić…