Ułatwienia dostępu

Święto Niepodległości

W dniu 10 listopada 2022 r. uczciliśmy 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody rozpoczęły się uroczystym apelem w Publicznej Szkole Podstawowej. W nucie patriotycznej przedstawiono wiele wierszy i pieśni przygotowanych przez uczniów naszej szkoły. Po apelu przedstawiciele władz samorządowych i delegacja szkoły udali się pod pomnik poświęcony Pierwszym Osadnikom Gminy Brzeżno.

Celebrując tak ważne dla wszystkich Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości w asyście służb mundurowych Ochotniczych Straży Pożarnych Brzeżno, Słonowice i Rzepczyno pod pomnikiem
złożyli kwiaty i zapalili znicze: Sławomir Koruc Wójt Gminy Brzeżno, Marzena Osińska Zastępca Wójta Gminy Brzeżno, Andrzej Janas Przewodniczący Rady Gminy Brzeżno, delegacja szkoły: dyrekcja wraz z uczniami, dyrektor Centrum Kultury oraz delegacje Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Brzeżno.

Narodowe Święto Niepodległości to święto każdego Polaka, to tego dnia słowa Ojczyzna, Niepodległość i Patriotyzm, nabierają szczególnego znaczenia. Życzymy Państwu aby wolna Polska była miejscem szczególnym, dla którego i w którym warto żyć.

Możesz również polubić…