Ułatwienia dostępu

Utraciłeś dokumenty? Zastrzeż je w banku!

Związek Banków Polskich oraz Komenda Powiatowa Policji w Świdwinie promują materiały informacyjne dotyczące ochrony przed wyłudzeniami z użyciem cudzej tożsamości. Akcja realizowana jest wspólnie z Komendą Główną Policji i trwa już od 14 lat.

Celem działań kampanii informacyjnej Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE jest poszerzenie wiedzy na temat zastrzegania w bankach utraconych lub skradzionych dokumentów przez każdego komu taka sytuacja się przytrafiła. Te działania są niezwykle cenne dla bezpieczeństwa obrotu gospodarczego i obywateli. Dzięki nim, liczba zastrzeganych dokumentów tożsamości regularnie wzrasta.

Co zrobić jeśli utraciłeś dokument?

To bardzo proste. Wejdź na stronę www.dokumentyzastrzezone.pl, gdzie dowiesz się w trzech krokach co zrobić, gdy zaginie Tobie dokument.

Nie czekaj, zastrzegać powinni wszyscy – nie tylko klienci banków.

To najważniejszy etap, który należy natychmiast poczynić, gdy utracimy np.: dowód osobisty, kartę pobytu, prawo jazdy czy paszport. Zastrzegać należy również karty płatnicze i dowody rejestracyjne. Zaledwie w kilka minut nasze dane trafiają do wszystkich banków, operatorów telefonii komórkowych oraz firm, dzięki czemu unikniemy wielu przykrych konsekwencji mogących wynikać z utraty dokumentów.

Nie pozwól ukraść swojej tożsamości!

DZIAŁAJ ZANIM JĄ UTRACISZ!

Możesz również polubić…